fbpx

Hy-tissue SVF терапія – лікування суглобів за допомогою стовбурових клітин

Hy-tissue SVF терапія

Стаття-відгук нашого пацієнта про лікування стовбуровими жировими клітинами доступна за посиланням:

Успішний світовий досвід застосування багатої стовбуровими клітинами виділеної з жирової тканини стромально-вастулярної фракції (абр. – SVF) призвів до широкого поширення методики SVF терапії. У тому числі, вже сьогодні ми можемо запропонувати її проведення і в Україні. Але перш ніж проводити будь-яку процедуру пацієнти хочуть зрозуміти, що таке SVF терапія, як і навіщо вона відбуватиметься і що робити після неї. Саме для цього я і написав цей короткий огляд максимально доступною для пацієнта мовою. Ви дізнаєтеся про історію застосування процедури, показання до її проведення, підготовку, сутність процедури та її етапи, реабілітацію та прогнози.

жирова тканина
Жирова тканина

Історія SVF терапії

Стромальна судинна фракція (SVF), отримана з ліапаспірату жирової тканини, являє собою стромальну тканину, яка містить безліч різних стовбурових клітин, а також інші підтримуючі клітини та сигнальні молекули. Ця унікальна колекція клітин діє разом, щоб організувати та полегшити ряд біологічних процесів, включаючи: прискорення загоєння, зниження запалення, модуляцію імунної системи та ряд опосередкованих цитокінами локальних та системних ефектів.

Стовбурові мезенхімальні клітини, отримані з жирової тканини пацієнта вивчаються вже протягом кількох десятиліть. Але тільки в 2001 році Zuk P A та ін. в лабораторії регенеративної біоінженерії та репарації UCLA їх офіційно описали, після того, як визначили, що популяція стовбурових клітин може бути виділена з ліпоаспірату отриманого у пацієнта шляхом ліпосакції – процедури забору жирової тканини через спеціальну канюлю через 1-2 проколи на передній черевній стінці.

гумор

Дослідницька група зазначила, що ці клітини можуть зберігатися in vitro (поза організмом) протягом тривалих періодів часу та що клітини мають мезенхімальне походження. У 2002 році вони опублікували другу статтю, яка продовжує свої дослідження і показує ізоляцію передбачуваної популяції стовбурових клітин із жирової тканини людини, що містить строму. 2002 року Stafford K M et al. показали, що отримані з жирової тканини стовбурові клітини людини можуть індукуватися до нейронального диференціювання і є ідеальними для регенерації тканин, у тому числі м’язової, кісткової та хрящової.

стволова клітина під мікроскопом



Froehlich H. та ін. у клініці Мейо повідомили, що жирова тканина також є рясним джерелом ендотеліальних клітин, включаючи стовбурові клітини. Ці клітини мають чудові відновлювальні властивості як in vivo, так і in vitro. Протягом наступних кількох років сотні публікацій підтвердили та описали аналогічні результати, що демонструють наявність та корисність мезенхімальних стовбурових клітин, виявлених у жировій тканині.

Отримання SVF

Існує безліч методів підлогивчення стромальної судинної фракції, багато з яких включають різні лабораторні процедури. Багато методів виробництва інструментальних наборів є ручними або повністю автоматизованими, що впливає на якість та рівень стерильності наборів. Тому я у своїй практиці для забору та запрошення SVF використовую сертифіковані оригінальні одноразові набори Hy-Tissue SVF італійської фармацевтичної компанії Fidia Farmaceutici s.p.a.

SVF терапія, набір інструментів
Набір одноразових хірургічних медичних виробів для використання стромально-васкулярної жирової фракції тканини «HY-TISSUE SVF»

Механізм дії SVF терапії

Механізм дії мезенхімальних стовбурових клітин, виявлених у SVF, для лікування пошкоджень та дегенерації в деяких відносинах продовжує вивчатися, але вже сьогодні є достовірні докази ефективності цієї методики. Спочатку передбачалося, що клітини повинні приживатися та диференціюватися, щоб створити нові клітини для здійснення відновлення. Але тепер ми починаємо розуміти, що це завжди так. Стовбурові клітини знаходяться в постійному зв’язку за допомогою біологічної передачі сигналів з навколишнім клітинним середовищем, а також за допомогою зворотного зв’язку. Ця сигнальна система дозволяє стовбуровим клітинам викликати загоєння та впливати на пошкоджені клітини-мішені від близькості без фактичного приживлення у кожному випадку. Цей міжклітинний зв’язок може здійснюватись через цитокіни або екзосоми, які можуть містити РНК, мРНК, мікроРНК, ДНК, а також інші білки. Мезенхімальні стовбурові клітини SVF, як і всі стовбурові клітини, здатні виявляти та інтерпретувати коди біосигналів з пошкодженої або дегенерованої тканини, що в результаті призводить до самонаведення та активації.

Безпека клінічного застосування SVF терапії

гумор

Показники безпеки під час використання аутологічних (власних) стовбурових клітин досить хороші. Історичні докази безпеки походять з тваринного світу, де SVF широко використовувався як регенеративна терапія, особливо для собак і скакових коней, з чудовою безпекою та ефективністю. Тисячі тварин отримали внутрішньосуглобово-аутологічну (власну) SVF для лікування артрозу, наслідків травм та інших ортопедичних станів.

Щодо безпеки для людини, то SVF продовжує демонструвати чудові показники безпеки при клінічному використанні. В одному огляді, що складається з більш ніж 1000 клінічних випробувань стовбурових клітин, було зроблено висновок, що не було публікацій, в яких стовбурові клітини були представлені як шкідливі. В результаті можна стверджувати, що немає жодного відомого «препарату», настільки безпечного для Вас, як Ваші власні клітини або продукти стовбурових клітин.

Цікаво, що досвід застосування із ізольованою SVF був описаний в останні 17 років, але технічно клінічне використання SVF налічує десятиліття. Тепер ми знаємо, що кожна процедура ліпосакції механічно дисоціює (розділяє) жирові клітини. Отже виходить, що кожна процедура ліпосакції та косметичного ліпотрансферу (перенесення жирової тканини з однієї області тіла на іншу в естетичних цілях), що виконується протягом останніх 30 років, має вільно циркулюючі клітини SVF. Цей розведений продукт SVF завдяки щасливому випадку використовувався в десятках тисяч процедур. В результаті це безпосередній клінічний доказ безпеки. Тому важливо пам’ятати, що аутологічні SVF і SVF-подібні біологічні препарати не є новими і не становлять небезпеки для пацієнтів.

Показання до SVF терапії

Питання показань важливе, оскільки розуміння пацієнтом суті проблеми є важливим фактором у процесі лікування. Ще Бенджамін Франклін писав, перший крок до зцілення – це розуміння причини проблеми. У сегменті травматології та ортопедії основними показаннями до процедури SVF терапія є:

  • Дегенеративні та запальні захворювання суглоба (артроз, артрит, гонартроз, коксартроз, тендиніт, ентезопатія)
  • Хондромаляція
  • Ушкодження меніска, зв’язок, хряща, сухожилля
  • >
  • Уповільнене зрощення або незрощення кістки (хибний суглоб)
  • Поліпшення та оптимізація процесів реабілітації після травм та операцій на опорно-руховому апараті
  • Остеохондропатії
  • Асептичний некроз, інфаркт кістки (в т.ч. асептичний некроз головки стегнової кістки)
  • Латеральний епікондиліт (“лікоть тенісиста”)
  • Медіальний епікондиліт (“лікоть гольфіста”)
  • Спроба консервативного лікування при патології, яка потребує хірургічного лікування, яке не може бути проведене з певних причин (протипоказання до операції або її фінансова дорожнеча, а також небажання пацієнта).

Протипоказання до проведення SVF терапії

Встановити факт протипоказань це не менш важливий етап, ніж знайти до процедури показання. Встановлюються вони насамперед на етапі підготовки до процедури шляхом лабораторного дослідження та клінічного огляду. Протипоказаннями до проведення процедури можуть бути:

  • Гострі інфекційні захворювання
  • Захворювання крові, зокрема порушення згортання крові
  • Злоякісні онкологічні захворювання
  • Вагітність
  • Психічні відхилення
  • Гостре запалення в запланованому місці ін’єкції, а також у запланованому місці забору на передній черевній стінці

Підготовка пацієнта до проведення маніпуляції

Цей етап включає наступні важливі моменти. Вони повинні бути дотримані, перш ніж почнеться SVF терапія:

  • Лабораторне дослідження крові (загальний аналіз крові з формулою, аналіз крові на згортання – коагулограма, стандартне біохімічне дослідження крові)
  • Опитування пацієнта. (повідомте всю супутню патологію, про всі перенесені травми та операції, інші проблеми зі здоров’ям, а також про ліки, які Ви приймаєте на постійній основі або приймали нещодавно)
  • Огляд пацієнта (фізикальне обстеження місць планованого введення та забору SVF )
  • Отримання згоди пацієнта на процедуру та опис пацієнту суті того, що відбувається; зокрема термінів та процесу реабілітації.
  • Скасування прийому протизапальних засобів (як нестероїдних, так і гормональних) мінімум за два тижні до процедури
  • Скасування прийому препаратів, що знижують згортання крові (кардіомагніл, аспірин) ) мінімум за 4 тижні до процедури

Етапи проведення процедури SVF терапія

Процедура має насамперед проводитися в умовах особливої стерильності. Тому я проводжу її за умов маніпуляційного кабінету чи операційної.

Операційна в нашій клініці
Фото з операційної нашої клініки

Знеболення. Після підготовки починається найважливіший етап – власне сама процедура. Безумовно, найперше питання, яке всіх турбує “чи буде боляче?”. І відповідь – ні.

Більшість своїх процедур я провів під місцевою анестезією. Тому що її достатньо для повного знеболювання зони забору жирової тканини та зони введення SVF. З іншого боку, є можливість і загальної анестезії за бажанням пацієнта. Переваги місцевої анестезії – це простота, швидкість, відсутність системних реакцій, а також токсичне навантаження на організм.

I. Ліпосакція. SVF терапія починається саме з цього етапу. Через кілька проколів здійснюється забір жирової тканини за допомогою спеціальної канюлі для подальшого приготування.

SVF терапія, етап ліпосакції
Схематичне зображення процесу ліпосакції
</ div>

II. Гомогенізація. Зібрана жирова тканина стає максимально однорідною (гомогенной). З цією метою здійснюється її прогін через тефлоновий фільтр з шириною сот до 120 мікрон.

III. Центрифугування. Гомогенізована тканина міститься в центрифузі для очищення SVF фракції від жирової, а також маслянистої частини.

центрифуга для SVF терапії

IV. Сепарація. Відділення стромально-васкулярної фракції SVF за допомогою спеціального пристрою, що фільтрує. В результаті буде отримано безпосередньо SVF.

V. Введення SVF у проблемну ділянку. Проводиться ін’єкція мезенхімальних стовбурових клітин. Я майже завжди виконую цей етап під УЗД контролем через те, що точність введення SVF впливає на ефективність.

Укол у суглоб під узі контролем

SVF терапія. Реабілітація

План реабілітації складається індивідуально залежно від ступеня та локалізації проблеми. У середньому ефект у результаті процедури видно вже у перші тижні та наростає до кінця місяця. Тому в цей період рекомендується максимально утриматись від фізичних навантажень.

Вартість процедури в нашій клініці – 25.000грн (вартість повна, тобто включає все).

Записатися на прийом, а також уточнити всі питання можна за телефоном +066 007 00 27 або заповнивши форму:

 

Перейти на головну сторінку, а також дізнатися більше про мою діяльність можливо за посиланням http://yarovoy.org

Залишити коментар

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH