Ультразвукове Вивчення суглобів. УЗД-контроль при ін’єкціях ортопедії. Точність введення як запорука успіху.
АКЦІЯ – при консультації лікаря – УЗД суглоба в подарунок!
Ультразвукова діагностика – сучасний, доступний, давно відомий метод діагностики захворювань та травм опорно-рухової системи, який дозволяє оцінити стан м’яких тканин. Метод заснований на феномені різного ступеня відображення різного ступеня відображення ультразвукових хвиль від тканин різної щільності, тому метод неінформативний для діагностики захворювань та травм щільної кісткової тканини (для її дослідження більш доцільно почати з рентгенографії або спіральної комп’ютерної томографії). УЗД в травматології та ортопедії не потребує спеціальної підготовки пацієнта, є доступним та швидким методом отримання відповідей на діагностичні питання.
У своїй практиці ми застосовуємо УЗД не тільки з метою діагностики, а й як допоміжний метод в лікуванні, особливо в ін’єкційному лікуванні, яке часто використовується у нашій практиці. Проведення пункцій та ін’єкцій під контролем УЗД дозволяє нам точно задати точку введення препарату і задати точку максимального застосування його ефетку. При пункції гігроми або, наприклад, такого частого явища, як кіста Бейкера (кіста підколінної ямки), ми можемо проконтролювати повноту видалення рідини. При пункціях «на сліпу» це зробити складно, і лікар спирається лише на свої суб’єктивні відчуття.
Також вкрай важливим є точність введення при ін’єкціях гіалуронової кислоти. Виступаючи «мастильним» матеріалом для суглоба, вона працює лише тоді, коли введена безпосередньо у суглоб. До того ж, дана група препаратів має високу вартість, що також додає важливості точного введення. Тому при введенні в тазостегновий, плечовий та інші суглоби, що знаходяться під великим шаром м’яких тканин, виникають складнощі у контролі положення голки і тут дуже корисною виявляється ультразвукова навігація.
Нижче показано відео на якому проводиться пункція кісти Беккера під навігацією УЗД з подальшим введенням у її порожнину лікарського засобу для запобігання рецидиву.